A szolgáltatás célja és feladata
- A gyermek családban történő nevelkedésének elősegítése, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében, a gyermek igényeinek és szükségleteinek megfelelő önálló egyéni és csoportos speciális szolgáltatásokat, programokat is nyújt
- A gyermekvédelmi gondoskodás keretébe tartozó hatósági intézkedésekhez kapcsolódó, a gyermekek védelmére irányuló tevékenységet lát el, amelynek keretében javaslatot tesz a gyámhivatal részére a gyermek:
- védelembe vételére
- megelőző pártfogására
- ideiglenes hatályú elhelyezésére
- nevelésbe vételére
- családba fogadására
- harmadik személynél történő elhelyezésének kezdeményezésére
- családba fogadó gyám kirendelésére
- tankötelezettsége teljesítésének előmozdítására
- gondozási helyének megváltoztatására
- után járó családi pótlék természetbeni formában történő nyújtására.
- A gyermekek, családok segítése érdekében veszélyeztetettséget és krízishelyzetet észlelő jelzőrendszert működtet, koordinál.
- Szükség esetén speciális szolgáltatásokat biztosít az ellátási területén élők számára:
- kapcsolattartási ügyeletet: a gyermek és a kapcsolattartásra jogosult szülő, illetve más jogosult személy számára a találkozásra, együttlétre alkalmas, semleges helyszínt biztosít. A szolgáltatás igénybe vételére az intézmény nyitvatartási idején kívül, pénteken: 13.30- 17.30 óra között, szombaton: 09-13.00 óra között van lehetőség. A kapcsolattartási ügyelet biztosítása a Balatonfüredi Szociális Alapszolgáltatási Központ (8230 Balatonfüred, Kéki u. 6.) erre a célra kijelölt helyiségében történik.
- Készenléti szolgálat: hétköznapokon 16.00-tól 07.30-ig hétvégén: 00.00-tól 24.00-ig ünnepnapokon: 00.00-tól 24.00.-ig telefonos tájékoztatást, tanácsadást, információt nyújt az igénylőnek, krízishelyzet esetén megfelelő segítséget mozgósít,indokolt esetben a segítséget kérőt visszahívja.
Az ellátottak köre:
Az ellátási területén – Balatonfüred Járás közigazgatási területe – lakhellyel és tartózkodási hellyel rendelkező lakos, egyén, család, valamint a térségben tartózkodó hajléktalan személy ellátása. Krízishelyzet esetén bárki (más illetékességi területhez tartozó személy is) felkeresheti segítségért a szolgálatot.
A családsegítés keretében végzett tevékenységek – a szolgáltatást igénybe vevő érdekében, mások személyiségi jogainak sérelme nélkül – a szükséges mértékig kiterjednek az igénybe vevő környezetére is.
A család-és gyermekjóléti központ által nyújtott szolgáltatások igénybe vételének módja
- önkéntes (gyermek és/vagy szülő, egyéb hozzátartozó kezdeményezésére)
- a jelzőrendszer tagjai által kezdeményezett
- hatóság által történő együttműködésre kötelezés
- magánszemélyek jelzéssel élhetnek személyesen, telefonon keresztül, vagy írásban.
Jelentkezés
Válassza ki a letölteni kívánt dokumentumot, mentse le a számítógépére Lépjen kapcsolatba velünk!